problem z listą pól w narzędziach tabeli przestawnej  Topic is solved

Opcje drukowania, Widok, Skróty klawiaturowe, Śledzenie zmian i Inne

problem z listą pól w narzędziach tabeli przestawnej

Postprzez mirosunov » 18 Wrz 2012, 13:35

Mam problem z rozwinięciem listy pól w narzędziach tabeli przestawnej office 2007, tzn po stworzeniu takiej pustej tabeli nie pojawia się lista pól. Dodam, że klikanie na pole listy pól nie rozwija jej, tzn nie powoduje pojawienia się tej listy. Powoduje to brak możliwości utworzenia raportu.
mirosunov
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 Wrz 2012, 11:54

Re: problem z listą pól w narzędziach tabeli przestawnej

Postprzez 1CLICK » 18 Wrz 2012, 22:14

Proszę najpierw kliknąć na tabelę przestawną a następnie przejść na wstążkę Opcje i kliknąć polecenie Lista pól
1CLICK
Administrator
 
Posty: 5
Rejestracja: 25 Mar 2010, 11:00

Re: problem z listą pól w narzędziach tabeli przestawnej

Postprzez mirosunov » 19 Wrz 2012, 08:26

mirosunov napisał(a):Mam problem z rozwinięciem listy pól w narzędziach tabeli przestawnej office 2007, tzn po stworzeniu takiej pustej tabeli nie pojawia się lista pól. Dodam, że klikanie na pole listy pól nie rozwija jej, tzn nie powoduje pojawienia się tej listy. Powoduje to brak możliwości utworzenia raportu.


Właśnie w tym sęk że klikam na pole tabeli przestawnej a pole się nie podświetla, jak klikam na pole listy to się też nie pojawia. Może funkcja jest wyłączona ale nie mogę nigdzie znaleźć tego. Dodam, że miałem już przeinstalowanego Offica, a problem dalej ten sam. Wcześniej bawiłem się kodem VBA, tzn tworzyłem małe programy, które "ułatwiają pracę" i od tego czasu problem się pojawił.
mirosunov
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 Wrz 2012, 11:54

Re: problem z listą pól w narzędziach tabeli przestawnej  Topic is solved

Postprzez 1CLICK » 19 Wrz 2012, 21:10

To może być problem z rejestrem. Proponuję usunąć dwa klucze z rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Office\12.0

Zgodnie z artykułem http://support.microsoft.com/kb/919196 usunięcie tych kluczy rejestru może spowodować zresetowanie dostosowanych ustawień użytkownika.
Jak zawsze przy tego typu modyfikacjach zalecany jest backup danych.
1CLICK
Administrator
 
Posty: 5
Rejestracja: 25 Mar 2010, 11:00

Re: problem z listą pól w narzędziach tabeli przestawnej

Postprzez mirosunov » 28 Wrz 2012, 12:57

ok, usunąłem ten pierwszy wpis, ale nie mogę usunąć drugiego- pewnie związane jest to z tym, że nie jestem administratorem.
Po usunięciu pierwszego wpisu problem dalej pozostaje. Czy jak wyślę mailem plik to będzie można zdiagnozować ten problem?
mirosunov
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 Wrz 2012, 11:54


Wróć do ZZZ Pozostałe problemy Excel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron