Kalkulator

Wszystkie funkcje MS Excel: tekstowe, czasu, finansowe, itd. Funkcje zagnieżdżone i tablicowe

Kalkulator

Postprzez magdalena.tch » 26 Gru 2023, 12:40

Cześć,

chciałam utworzyć automatyczny kalkulator w excelu. Dotyczy on przeliczania gęstości w danej temperaturze na stężenie. Wersję nieautomatyczną udało mi się zrobić korzystając z 2-krotnej interpolacji. Znalazłam kalkulator online - i otrzymany wynik jest dokładnie taki sam.
Poniżej link do kalkulatora online:
https://www.handymath.com/cgi-bin/hcltb ... =1.1&conc=
Użytkownik mierzy gęstość roztworu i zapisuje temperaturę pomiaru (zakres temperatury, w którym się poruszam to 20-25 st. C). Chciałabym by po wpisaniu tych danych excel automatycznie wyliczał stężenie odpowiadające danej gęstości i temperaturze pomiaru.
Opis danych:
Kolumna A - stężenie procentowe (odpowidajaće danej gęstości w danej temperaturze)
B2:H2 - temperatura pomiaru (docelowo chcę mieć krok co 0,1 - interpolując dorobię brakujące dane)
B3:H22 - gęstość roztworu dla danej temperatury
K1 - uzytkownik podaje temperaturę pomiaru
K2 - uzytkownik podaje zmierzoną gęstość.

Chciałabym by po wpisaniu przez użytkownika temperautury pomiaru. excel szedł do kolumny, w której jest ta temperatura, a następnie odszukiwał 2 wiersze pomiędzy, którymi znajduje się zmierzona gęstość, a nastepnie wykonał interpolację stężenia dla danej gęstości.
w załączeniu scr moich danych.

Czy ktoś z Was byłby mi w stanie pomóc?

Pozdrawiam,
Magda
Załączniki
excel.jpg
excel.jpg (396.94 KiB) Obejrzany 365 razy
magdalena.tch
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 Gru 2023, 12:27

Wróć do Funkcje Excel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron